SİMULTANE ÇEVİRİ / TERCÜME ( EŞZAMANLI ÇEVİRİ /TERCÜME)

Teçhizatı hazır yerlerde önemli iş toplantıları konferans seminer fuar gibi, konuşmacıların söylediklerini aynı anda istenilen dile çevirme veya tercüme etme olgusuna simultane çeviri/tercüme demekteyiz.

Bu hizmetin ücret bedeli sözlü çeviriye nazaran daha pahalıdır. Sebebi ise her yeminli tercümanın bu hizmeti gerçekleştirebilme tecrübesine ve deneyime sahip olmamasıdır.

 

SÖZLÜ ÇEVİRİ /TERCÜME (ARDIL ÇEVİRİ /TERCÜME)

Herhangi bir iş toplantısı, konferans vb. gibi yerlerde konuşmacıların ; gerekli olan mekanizmanın olduğu veya ihtiyaç duyulmaması halinde gerek duyulmadığı konuşmaları bir tercüman tarafından belli bir süre sonra istenilen dile aktarma işlemine sözlü çeviri/ tercüme diyoruz.

 

Dillere göre fiyatlar

Hizmet veriğimiz şehirler Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hatay Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Şanlıurfa Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak tüm şehirler.