Sözleşme iki veya daha fazla kişi veya kurumun haklarının belirli maddelerle korunduğu ve bu maddelerin yasalarla desteklenmesidir.

Sözleşme tercümesi kişilerin veya kurumların haklarının korunmasın açısından oldukça önem teşkil etmektedir. Sözleşmenin tercümesini yapan tercümanın hukuki terminolojiye hâkim olduğu kadar hatırı sayılır bir tecrübeye de sahip olması gerekmektedir. Tercümesi yapılan sözleşmede ki maddelerin açık ve net olup anlam karmaşasına izin verilmemelidir. Yine tercümesini yapan tercümanın uluslararası mahkemelerin yapısını da bilmesi gerekmektedir.

Prestij Tercüme Bürosu olarak 10 yılı aşkın süredir, başta İngilizce dilinde olmak üzere yoğunlukla Arapça, Almanca, Bulgarca, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Romence, Rusça, Ukraynaca, Yunanca olmak üzere diğer tüm lisanlarda yeminli tercümanlarımızla sözleşme çevirisi hizmetini sunmaktayız. Tercümesi talep edilen sözleşme türleri genellikle Şirket ana sözleşmesi, Gizlilik Sözleşmesi, Lisans Sözleşmesi, Patent Sözleşmesi, Bayilik Sözleşmesi, Franchise Sözleşmesi, Distribütörlük Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, Hisse Alım Sözleşmesi, Kira Sözleşmelerinden oluşmaktadır.

Noterden tasdiki istenilen sözleşmelerde damga vergisi söz konusu olmaktadır. Bunlar 2018 yılında Mukaveleler, taahhütnameler ve temliknameler için binde 9,48. Kira mukavelenameleri binde 1,89 olup kira bedeli ve süresine göre tahsil edilmektedir. Detaylı ve güncel oranlara ulaşmak için damga vergisi oranları şeklinde arama yapabilirsiniz.

Sözleşme tercümesi ihtiyacınız var ise bizden fiyat almayı unutmayınız. Uygun fiyatlarımız ve teslim edilecek sözleşmenin tercümesinden duyacağınız memnuniyete inancımız sonsuz.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Kategoriler: Genel

Benzer yazılar

Genel

Profesyonel yeminli tercüman

Profesyonel yeminli tercüman ne işe yarar ? Profesyonel yeminli tercümanın dikkat etmesi gerekenler nelerdir ? Profesyonel yeminli tercüman fiyatları neye göre belirlenir ? Profesyonel yeminli tercüman; Bir belge veya sözlü tercüme ise bir toplantıda, hedef Daha fazlasını oku…

Genel

Profesyonel yeminli tercüme

Profesyonel yeminli tercüme nedir? Profesyonel yeminli tercüme’de dikkat edilmesi gerekilenler nelerdir. Profesyonel yeminli tercüme fiyatları neye göre verilmektedir? Şirketler ve kişiler her an Profesyonel yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyabilmektedirler. Bir katalog tercümesi ihtiyacı kadar bu Daha fazlasını oku…

Genel

İstanbul tercüme büroları listesi

İstanbul tercüme büroları listesi, İstanbul yeminli tercüman listesi ve tercüme bürosu ile ilgili bilmek istediğiniz pek çok şey bu yazıda. İstanbul; Dünyanın yaşadığı insan bakımından en kalabalık ve kozmopolit şehirlerinden bir tanesidir. İstanbul tercüme büroları Daha fazlasını oku…