RUSÇA ÇEVİRİ

Prestij Çeviri

çeviri
rusça çeviri - rusça çeviri

 

Çeviri işlemlerinizi kimler yapıyor ; 4 yıllık Rus dili ve edebiyatı fakültesi veya Rusça öğretmenlik bölümünden mezun olup firmamızın bünyesinde uzun süre tercümanlık yapıp Rusça ve Türkçe 'ye ana dilleri seviyesinde hakim çevirmen kadromuz tarafından rusça çeviri işlemleriniz yapılmaktadır. Çevirisi yapılacak metinin içeriğine göre teknik dökümanlarınız bu konudaki uzman rusça tercüman tarafından tercüme edilmektedir..

Hangi tür döküman çeviriyoruz ; imza sirküleri, Web site çevirisi, Pasaport, Fatura, Kitap, Ödev, Kullanım kılavuzu, Tez, Nüfus cüzdanı, Ticaret sicil, İkametgah senedi, Şirket sözleşmesi, sigorta poliçesi, Vekalet sözleşmesi, Faliyet belgesi, Broşür, Diploma, Nüfus kayıt örneği, Mektup, Transkript, e-mail v.b nitelikte dökümanlar çoğunlukla karşımıza çıkan çeviri türleridir.

Rusça tercüme ve bir sayfa hesaplaması ; Siz müşterilerimize göre bir sayfa bize göre bazen yarım bazende 2 sayfa veya daha fazla olabilmektedir. Bunun nedeni karater ( Harf ) üzerinden sayfa oluşumudur. Bize göre bir sayfa boşluklarda (Space tuşu) dahil olmak üzere 1000 karakter (Harf) bir sayfa olarak değerlendirilmektedir.

Rusça çeviri 1 Sayfa fiyatı : Güncelleniyor (Metinin çeviri sürecini etkileyecek etmenler, zor veya kolay olmasına göre ücrette değişiklik olmaktadır.)

Asgari Rusça çeviri ücreti ; Güncelleniyor ( Tercüme edilecek dosyanızın 2 sayfadan az olması durumunda bu fiyat geçerlidir)

Tercüme yönü ; Rusça Türkçe veya Türkçe Rusça 'ya tercüme edilecek olması fiyatı etkilmemektedir.

Tercüme teslim tarihi ne kadardır; Metini bize teslim etmeniz ve verdiğimiz fiyatı kabul etmenizden sonra teslim edilen günü saymaksınız, bir rusça tercümanın bir günde yazılı tercüme hızı 15-20 bin karakter kadardır. Çeviride yorum farklılıkları olmasını istemiyorsanız tek tercüman tarafından çevirisinin yapılmasını öneririz. Acil tercüme içinde bizimle iletişime geçiniz.

Rusça çevirmen sayısı : 13

Yeminli Rusça tercüman sayımız : 8

Noter onaylı Rusça tercüme İşlemleri ; Yeminli Rusça tercümanlar tarafından çevirisi yapılıp noter tarafından önaylanması şeklinde bir süreçtir. Rusça çeviri 'nin noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenecek fiyat kadardır bununla ilgili bizden tahmini fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Rusça sözlü çeviri ; Türkçe ve Rusça 'yi anadil seviyesinde konuşmakta ve diksiyonu düzgün bayan ve bay tercümanlar tarafından çevirilmektedir. Sözlü rusça çeviri işlemleriniz için bizden fiyat almanız ve sözlü rusça tercüme 'nin yapılacağı tarihten bir hafta öncesinde bizim haberimizin olması gerekmektedir..

Bilgilendirme

Rusça konuşan ülkeler ;

Slav Dilleri'nden, Avrasya'da çoğu kesimlerce konuşulmakta olan bir dildir. Beyaz Rusça, Rusça ve Ukraynaca ile beraber Hint-Avrupa dil ailesi 'nin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dillerinin alt grubuna girmektedir. Yirminci yüzyılda politik açıdan ehemmiyetli bir dil olan Rusça, Birleşmiş Milletler'in resmi dilleri arasında yerini almaktadır.

Rusça dilinin bilinen başlangıç senesi 858'dir. Rusça düzeni Slav dillerinden gelip en çok kelime Slav dilinden ve eski Rus dilinden iletilmiştir. Rusça'da kiril alfabesi kullanılır. 988 senesinde Konstantinopolis’ten Kiev Rusyası’nın prensi Vladimir, Kiev Rusyası’na Ortodoks dinini getirdi. Bulgar eğitimen Metodius kardeşler ve Konstantin Glagol alfabesini Slavlar için oluşturdular. Slav dili için Glagol Alfabesi kullanılması zordu. Bu yüzden Metodius ve Kiril yeni Kiril Alfabesi'ni oluşturunca, İncil 'i Slavcaya tercüme ettiler. Bu tarihten beri Kiril Alfabesi Rusçada kullanılmıştır. Kiril Alfabesinde 33 harf'ten oluşmaktadır.

Arama kelimeler: rusça çeviri fiyatı, rusça tercüme fiyatları, Türkçe rusça çeviri, Türkçe rusça tercüme rusça çeviri

 

Tercüme Bürosu | Hakkımızda | Çeviri Dilleri | iletişim | ©2003 Prestij Çeviri I