İSPANYOLCA ÇEVİRİ

Prestij Çeviri

çeviri
ispanyolca çeviri - ispanyolca çeviri

 

İspanyolca Tercüme işlemlerinizi kimler yapıyor; 4 yıllık üniversite mezunu olup İspanyol dili ve edebiyatı fakültesi veya ispanyolca öğretmenlik bölümünü bitirip sonrasında bizim veya çeşitli tercüme bürolarda uzun süre tercümanlık yapan veya belirli dönemlerde İspanyolca konuşulan ülkelerde ve Türkiye'de yaşamış her iki kültürüde bilen İspanyolca 'yı Türkçe 'yi ana dil seviyesinde bilen çevirmen kadromuz tarafından ispanyolca çeviri işlemleriniz gerçekleşmektedir. Tercümesi yapılacak dökümanınız teknik veya metinin konusuna göre bu konuda bilgi sahibi ve teknik yeterliliği olan ispanyolca tercümanlar tarafından ispanyolca çeviri işlemi gerçekleşir.

Hangi tür dökümanları ispanyolca ve Türkçe 'ye çeviriyoruz; Ticaret sicil, Fatura, Diploma, Web site çevirisi, Broşür, Nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, Ödev, Nüfus cüzdanı, Transkript, İkametgah senedi, Kitap, Mektup, Tez, Vekalet sözleşmesi, Faliyet belgesi, e-posta Pasaport, Şirket sözleşmesi, Kullanım kılavuzu, sigorta poliçesi, v.b nitelikte teknik, tıbbi çeviri metinleri genellikle karşımıza çıkan belge türleridir..

İspanyolca tercüme bir sayfa hesaplanması; Metinin her sayfası bir sayfa olmamaktadır yarım sayfa iki veya daha fazla sayfa olabilmektedir. Bunun nedeni karater ( Harf ) üzerinden hesaplanmasıdır. Bir sayfa boşluklar dahil olmak üzere 1000 karakter (Harf) bir sayfa olarak kabul etmekteyiz.

ispanyolca çeviri 1 Sayfa fiyatı: Güncelleniyor (Metinin çeviri süresini etkileyecek her husus, uzamasına veya kısalmasına sebep fiyatı etkilemektedir).

Asgari ispanyolca çeviri ücreti; Güncelleniyor ( İspanyolca tercümesi yapılacak evraklarınızın 2 sayfa veya az olması durumunda bu fiyat geçerlidir)

Tercümenin yönü; İspanyolca 'dan Türkçe 'ye veya Türkçe 'den İspanyolca 'ya çevirilecek olması fiyatta değişikliğe neden olmamaktadır.

Tercüme teslim tarihi ne zaman olur; İspanyolca tercüme işlemi yapılacak evrakınızın bir tercüman tarafından çevirilmesini öneririz ki yorum farklılıkları olmasın. Bir ispanyolca mütercim bir günde yaklaşık 15-20 bin karakter çeviri yapabilir. Evrakın bize ulaştığı günü saymadan çeviri teslim tarihini hesaplayabilirsiniz.

İspanyolca çevirmen sayısı: 13

Yeminli ispanyolca tercüman sayımız: 8

Noter onaylı ispanyolca tercüme İşlemleri; Yeminli ispanyolca çevirmen kadromuz tarafından tercümesi yapılan dökümanın noter tarafından tasdik edilmesidir. İspanyolca tercümenin noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenen ücret kadar olup bu tutar için tahmini fiyat talepleriniz büromuzca cevaplandırılmaktadır.

İspanyolca sözlü çeviri; Diksiyonu düzgün bay ve bayan tercümanlar tarafından Türkçe ve İspanyolca dillerini ana dil seviyesinde bilen toplantı veya görüşmenin içeriğine uygun ispanyolca çevirmen tarafından icra edilmektedir. Sözlü ispanyolca tercüme işleminin gerçekleşeceği tarihten bir hafta önce bizimle ileşime geçiniz..

Bilgilendirme

İspanyolca konuşan ülkeler; İspanya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Arjantin, Ekvator, Bolivya, Meksika, Guatemala, Nikaragua, Honduras, Porto Riko, Paraguay, Peru, Panama, Uruguay, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Venezuela, Küba.

Dünyada en fazla konuşulan üç lisandan biri olan İspanyolca dünyada en fazla ülkede resmi dil olarak kabul edilmektedir. İspanyolca Hint Avrupa dil ailesinin Roman dil grubundan biridir. Dünyada bu dili, ana dil olarak konuşan dört yüz altmış milyon bu dili bilen kişi sayısı ise altı yüz on milyon olarak tahmin edilmektedir. Amerika'da ispanyolca kırk iki milyon kişi bu dili konuşarak bu ülkede en fazla konuşulan ikinci dil olmuştur.

Arama motorlarından ulaşılan kelimeler: ispanyolca çeviri fiyatı, ispanyolca tercüme fiyatları, ispanyolca çeviri , Türkçe ispanyolca çeviri, Türkçe ispanyolca tercüme

 

Tercüme Bürosu | Hakkımızda | Çeviri Dilleri | iletişim | ©2003 Prestij Çeviri I