İNGİLİZCE ÇEVİRİ

Prestij Çeviri

çeviri
ingilizce çeviri - ingilizce çeviri

 

Çevirinizi kimler yapıyor ; 4 yıllık üniversite mezunu olup ingiliz dili ve edebiyatı fakültesi veya ingilizce öğretmenlik bölümünü bitirdikten sonra sürekli tercümanlık mesleğini icraa edip ana dilleri seviyesinde hakim tercümanlar tarafından ingilizce çeviri işlemi yapılmaktadır. Metinin içeriğindeki konuya göre (teknik, tıbbi hukuki v.b terimlerin) içermesi durumunda bu konudaki uzman tercümanlar tarafından çevirisi yapılmaktadır.

Genellikle ne tür evraklar çeviriyoruz ; Şirket sözleşmesi, Ticaret sicil, Faliyet belgesi, imza sirküleri, Nüfus kayıt örneği, Pasaport, Nüfus cüzdanı, Broşür, Kullanım kılavuzu, Fatura, İkametgah senedi, Kitap, Ödev, Tez, Web site çevirisi, Vekalet sözleşmesi, sigorta poliçesi, Diploma, Transkript, Mektup, e-mail v.b nitelikte teknik, tıbbi çeviriler.

İngilizce tercüme sayfa standartı ; Size göre 1 sayfa bize göre yarım veya 2 sayfa olabilmektedir. Bunun sebebi karater ( Harf ) üzerinden fiyatlandırmamızdır. Bir sayfa standartımız boşuklar dahil olmak üzere 1000 karakter (Harf) bir sayfa olarak kabul etmekteyiz.

ingilizce çeviri 1 Sayfa fiyatı : Güncelleniyor (Metinin zorluğuna ve basit olmasına göre fiyatta değişiklik olabilmektedir).

Asgari çeviri ücreti ; Güncelleniyor ( Tercümesi yapılacak dosyanızın 3 sayfadan az olması durumunda bu ücret geçerlidir)

Tercümenin yönü ; Fiyatta bir değişiklik söz konusu değildir.

Çevirimi ne zaman teslim alabilirim ; Tercümesi yapılacak evrakınız bir tercüman tarafından tercüme edilmesi yorum farklılıklarını engellemektedir. Genellikle bir tercümanın bir günde çeviri yapma kapasitesi 20-25 bin karakterdir.

ingilizce tercüman sayımız : 20

Yeminli ingilizce çevirmen sayımız : 15

Noter Tasdik İşlemleri ; Yeminli mütercim kadromuz tarafından tercüme edilip noter tarafından tasdik edilmesidir. İngilizce tercümenin noter onay ücreti noterin belirleyeceği ücret tutarı kadardır bu tutar konusunda bizden tahmini fiyat alabilirsiniz.

İngilizce sözlü çeviri ; İngiizce ve Türkçe 'yi anadil seviyesinde konuşabilen diksiyonu düzgün bay ve bayan tercüman kadromuz tarafından çevirisi yapılmaktadır. Bu tip çevirilerin işlemleriniz için bizden fiyat almanız ve sözlü ingilizce tercüme işleminden bir hafta öncesinden haberdar edilmemiz bize kolaylık sağlamaktadır.

Bilgilendirme

İngilizce konuşan ülkeler ; İngiltere, A.B.D, İrlanda, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda, Güney Afrika Cumhuriyeti, Singapur. Bir çok ülkenin ikinci dil niteliğindedir.

İngilizce, Bati Cermen dil grubunda yer alıp, İngiltere kaynaklı bir dildir. Dünya genelinde ikinci dil veya resmi dil olarak kullanılmaktadır, bilhassa İngiliz Milletleri ve birçok sayıda uluslararası teşekkül bul dili kullanmaktadır.

İngilizce kelimesinin temeli, Britanya'yı 5. ve 6. yüz yıllından başlayarak istila eden Cermen ırkı Angluslara kadar dayanır.

Modern İngiliz dili, bir çok farklı insanın anadillerinin farklı olmasına rağmen konuşulan ilk "küresel ortak dil" veya lingua ya da franca olarak belirtilmektedir. İngilizce iletişim, havacılık, bilim, eğlence, radyo, ticaret ve diplomasi konularında uluslararası kolaylık sağlayan bir dildir. Dilin Britanya Adaları'ndan diğer bölgelere açılmasında Britanya İmparatorluğu'nun büyük etkisi vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin ikinci dünya savaşından sonra kültürel ve ekonomik tesiri, ingilizcenin benimsenmesinde büyük ölçüde hızlandırmıştır. Bazı sektörlerde ingilizce bilinmesi şartı aramaktadır. Bu yüzden bir milyardan fazla insan en azından basit düzeyde ingilizce konuşmaktadır.

Arama motorlarından ulaşınlan kelimeler: ingilizce çeviri fiyatı, ingilizce tercüme fiyatları, Türkçe ingilizce çeviri, Türkçe ingilizce tercüme , ingilizce çeviri

 

Tercüme Bürosu | Hakkımızda | Çeviri Dilleri | iletişim | ©2003 Prestij Çeviri I