FRANSIZCA ÇEVİRİ

Prestij Çeviri

çeviri
fransızca çeviri - fransızca çeviri

 

Çeviri işlemlerinizi kimler yapıyor; 4 yıllık Fransız dili ve edebiyatı fakültesi veya Fransızca öğretmenlik bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra uzun bir süre tercümanlık mesleğini icra eden ve Fransızca ve Türkçe 'yi ana dil seviyesinde hakim tercümanlarca fransızca çeviri yapılır. Tercüme edilecek metinin içeriğine göre teknik dökümanlarınız bu teknik bilgiye sahip ayrı fransızca tercümanlarca tercüme edilmektedir..

Hangi tür döküman çeviriyoruz; Web site çevirisi, sigorta poliçesi, Nüfus cüzdanı, Fatura, Ödev, Kullanım kılavuzu, Tez, Kitap, Pasaport, Şirket sözleşmesi, Ticaret sicil, İkametgah senedi, Faliyet belgesi, Diploma, Mektup, Nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, Broşür, Transkript, Vekalet sözleşmesi, e-mail v.b nitelikte dökümanlar genellik karşımıza çıkan tercüme türleridir.

Fransızca tercüme bir sayfa oluşumu; Sizin evrakınızda bir sayfa bizim hesaplamamıza göre bazen yarım bazen ise 2 veya daha fazla sayfa olabilir. Bunun sebebi karater ( Harf ) olarak hesaplanmasıdır. Bir sayfa değerlendirmemiz boşluklar (Space tuşu) dahil olmak üzere bin karakter (Harf) 1 sayfa olarak kabul edilir.

1 Sayfa Fransızca çeviri fiyatı: Güncelleniyor (Dökümanın tercüme sürecini etkileyebilecek her etmen zorlaştırıcı veya kolaylaştırması bakımından fiyatta değişiklik olmabilmektedir.)

Asgari Fransızca çeviri ücreti; Güncelleniyor ( Çevirisi yapılacak metinin 4 sayfa veya daha az olması durumunda bu ücret geçerli olacaktır.)

Çeviri yönü; Fransızca Türkçe veya Türkçe Fransızca 'ya çeviri yapılması ücreti etkilmez.

Çeviri teslim tarihi ne zamandır; Metini bizim teslim almamız, teslim edilen günü saymaksınız, bir fransızca çevirmenin bir günde yapabileceği fransızca tercüme 15-20 bin karakter kadardır. Tercüme edilecek metini bir kaç tercüman çevirmesi durumunda yorum farklılıkları olurmaktadır bunu engellemin yolu tek tercüman tarafından çevirinin yapılmasıdır. Acil fransızca çeviri talebiniz için bizimle iletişime geçiniz.

Fransızca çevirmen sayısı: 12

Yeminli Fransızca tercüman sayımız: 6

Noter tasdikli Fransızca tercüme İşlemleri; Yeminli Fransızca tercümanlar tarafından çevirisi yapılan evraklarınız noter tarafından önaylanması halidir. Fransızca çeviri 'nin noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenmektedir bu ücret hakkında büromuzdan tahmini fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Sözlü Fransızca çeviri ; Türkçe ve Fransızca 'yi anadil seviyesinde konuşabilen ve diksiyonu düzgün bayan ve bay tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Sözlü fransızca tercüme için bizden fiyat almanız ve sözlü fransızca tercüme 'nin yapılacağı tarihten en az bir hafta öncesinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir.

Bilgilendirme

Fransızca konuşulan ülkeler; Fransa, Belçika, Kanada, Lüksemburg, isviçre, Monako. Afrika ülkelerinden; Tunus, Fas, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Cezayir, Senegal, Nijer, Haiti, Mauritius. Asya ülkelerinden; Kamboçya, Fransız Guyanası, Vietnam, Laos.

Fransız ana dili olan kişi sayısı 67 milyon konuşan sayısı 128 milyon, Fransızca Hint Avrupa dil ailesinden, Fransız medeniyetini tesahup etmiş ve Fransız sömürgelerinde konuşulan dildir. 29 ülkede konuşulan resmi dildir ve dünyada en çok konuşulan dokuzuncu dildir. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler organizasyonlarında da resmi dildir. İkinci Dünya evvelinde; ticaret, diplomasi, taşımacılık ve gemicilik gibi konularda uluslararası dil olarak Fransızca kabul edilirdi.

Arama kelimeler: fransızca çeviri fiyatı, fransızca tercüme fiyatları, Türkçe fransızca çeviri, Türkçe fransızca tercüme , fransızca çeviri

 

Tercüme Bürosu | Hakkımızda | Çeviri Dilleri | iletişim | ©2003 Prestij Çeviri I