ARAPÇA ÇEVİRİ

Prestij Çeviri

çeviri
Arapça çeviri - arapça çeviri

 

Arapça Çeviri işlemleri kimler tarafından yapıyor; Arap dili ve Edebiyatı bölümünden mezun ve uzun süreler Türkçe Arapça tercümanlık yapan veya Arapça konuşulan ülkeler ve Türkiye'de yaşamının belirli dönemlerini geçirmiş Türkçe ve Arapça 'yı ana dil seviyesinde bilip konusunda uzman arapça çevirmenler tarafından yapılmaktadır. Arapça çeviri yapılacak dökümanın teknik olmasına veya metin içeriğine bağlı olarak bu konuda bilgi sahibi teknik bilgisi olan arapça tercüman kadromuzla çevirisini gerçekleştirmekteyiz.

Hangi tür dökümanları Arapça ve Türkçe 'ye çeviriyoruz ; Fatura, Diploma, Vekalet sözleşmesi, Ödev, imza sirküleri, Mektup, sigorta poliçesi, Nüfus cüzdanı, Web site çevirisi, Transkript, Kullanım kılavuzu, İkametgah senedi, Tez, Faliyet belgesi, Broşür, e-posta, Pasaport çevirisi, Nüfus kayıt örneği, Şirket sözleşmesi, Kitap, Ticaret sicil çevirisi v.b nitelikte metinler çoğunlukla tercüme hizmeti sunduğumuz evraklar arasındadır..

Arapça tercüme bir sayfa hesaplanması; Bir metin fiyatlandırılırken karakter (Harf) sayısına göre fiyat verilmektedir. Bize göre boşluklar dahil olmak üzere bin karakter bir sayfadır.

Arapça çeviri bir Sayfa fiyatı: Güncelleniyor (Yazılı çevirilerde tercüme sürecini etkileyebilecek her etmen, sürecin kısalması veya uzaması arapça tercüme ücretini etkilemektedir.).

Asgari arapça çeviri ücreti; Güncelleniyor ( Arapça çevirisi olacak metinin iki sayfanın altında olması durumunda geçerlidir.)

Çevirinin yönü; Arapça 'dan Türkçe 'ye veya Türkçe 'den Arapça 'ya çeviri fiyat farkı vardır bunun nedeni Türkçe'den Arapça'ya çevrilen metinlerde daha az karakter çıkmasıdır bu nedenle tercüme edilecek metni bize yollamanız durumunda net fiyat verebiliriz..

Tercüme yapılacak evrakımı ne zaman teslim alabilirim; Arapça çeviri işlemlerinde çıkan karakter sayıları arasında fark olmasından dolayı bir arapça tercümanın bir günde çıkarabileceği karakter sayısı Arapça>Türkçe 15 bin karakter iken Türkçe>Arapça ise 7-8 bin karakter kadardır teslim tarihini bu kritere göre hesaplayabilirsiniz.

Arapça çevirmen sayısı: On Bir

Yeminli arapça tercüman sayımız: Altı

Noter onaylı arapça tercüme ; Yeminli arapça çevirmenlerce çevirisi yapılan evraklarınızın noter tarafından onaylanmasıdır. Arapça tercüme noter tasdik fiyatını noter belirlemektedir bu tutar hakkından ofisimizden tahmini fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Arapça sözlü çeviri; Türkçe ve Arapça dillerini ana dil seviyesinde diksiyonu düzgün bayan ve bay çevirmenlerce sözlü çeviri hizmeti sunulmaktadır. Sözlü arapça tercüme için 7 gün öncesinden haber vermeniz gerekmektedir.

Bilgilendirme

Arapça konuşan ülkeler; Arapça resmi dili veya resmi dillerinden biri olan ülkeler Bahreyn, Amman, Lübnan, Batı Şeria, Katar, Sudan, Komor Adaları, İran, Mısır, Cezayir, Cibuti, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Çad, Libya, Somali, Etiyopya, Suudi Arabistan, Gazze Şeridi, Moritanya, Irak, Yemen, İsrail, Tunus, Ürdün, Batı Sahra, Fas, Suriye.

Arapça dili Hami-Sami Dillerinden sami grubunda dahil bir dildir. Arap yarımadasında, Afrikda büyü bir kesim ve İran'da yaşayan Araplar bu dili kullanmaktadır. Kuran-ı Kerim'in Arapça olmasından dolayı bu dilin İslamiyette önemli bir yere sahiptir. Arapça 28 herften oluşmaktadır ve yazılışı sağdan sola doğru ilerler.

Arama motorlarından ulaşılan kelimeler: arapça çeviri fiyatı, arapça tercüme fiyatları, Türkçe arapça çeviri, Türkçe arapça tercüme

 

Tercüme Bürosu | Hakkımızda | Çeviri Dilleri | iletişim | ©2003 Prestij Çeviri I