ALMANCA ÇEVİRİ

Prestij Çeviri

çeviri
almanca çeviri - almanca çeviri

 

Çeviri işlemlerinizi kimler yapıyor; 4 yıllık üniversite mezunu olup Alman dili ve edebiyatı fakültesi veya almanca öğretmenlik bölümünü mezun olduktan sonra uzun süre çevirmenlik yapıp Almanca ve Türkçe 'ye ana dilleri kadar hakim tercüman kadromuz tarafından almanca çeviri işlemi yapılmaktadır. Çevirisi yapılacak dökümanın içeriğine göre (teknik, tıbbi hukuki v.b terimlerin) bulunması halinde bu konudaki uzman almanca tercümanlar tarafından çeviri yapılmaktadır.

Hangi tür döküman çeviriyoruz ; Web site çevirisi, Ticaret sicil, imza sirküleri, Transkript, Pasaport, Broşür, Ödev, Kullanım kılavuzu, Fatura, Nüfus cüzdanı, İkametgah senedi, Kitap, Tez, Vekalet sözleşmesi, Faliyet belgesi, sigorta poliçesi, Şirket sözleşmesi, Diploma, Nüfus kayıt örneği, Mektup, e-posta v.b nitelikte tıbbi, teknik çevirilerdir.

Almanca tercüme bir sayfa değerlendirmesi ; Size göre 1 sayfa bize göre yarım veya 2 sayfa olabilmektedir. Bunun sebebi karater ( Harf ) üzerinden sayfa hesaplamamızdır. Bir sayfa standartımız boşluklarda dahil olmak üzere 1000 karakter (Harf) bir sayfa olarak kabul etmekteyiz.

Almanca çeviri 1 sayfa fiyatı : Güncelleniyor (Metin çevirisinde ki güç veya kolay olmasına göre ücrette değişiklik olabilmektedir).

Asgari Almanca çeviri ücreti ; Güncelleniyor ( Tercümesi yapılacak dosyanızın 4 sayfadan az olması durumunda bu fiyat geçerlidir)

Tercümenin yönü ; Almanca Türkçe veya Türkçe Almanca 'ya çevirilecek olması fiyatta etki etmemektedir..

Tercüme teslim tarihi ne zaman olur ; Çevirisi işlemine yapılacak dökümanınız tek bir tercüman tarafından çevirisi yapılması yorum farklılıklarını ortadan kaldırmaktadır. Genellikle tek çevirmenin günde tercüme kabiliyeti 20-25 bin karakterdir.

Almanca çevirmen sayısı : 15

Yeminli almanca tercüman sayımız: 7

Noter onaylı Almanca tercüme İşlemleri; Yeminli almanca mütercim kadromuz tarafından tercüme edilip noter tarafından tasdik yapılması şeklindedir. Almanca tercümenin noter tasdik fiyatı noter tarafından belirlenecek ücret kadardır bu tutar hakkında bizden tahmini fiyat talebinde bulunabilirsiniz..

Almanca sözlü çeviri ; Türkçe ve Almanca 'yi anadil seviyesinde konuşabilen diksiyonu düzgün bayan ve bay tercüman kadromuz tarafından tercüme edilmektedir. Sözlü çeviri işlemleriniz için bizden fiyat alıp ve sözlü almanca tercüme işleminden bir hafta öncesinden haberimizin olması bize kolaylık sağlamaktadır.

Bilgilendirme

Almanca konuşan ülkeler ; Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçika ayrıca İtalya, Polonya ve Danimarka'nın belirli bölgelerinde.

Almanca, Hint-Avrupa dil ailesinin dahil Cermen dil grubuna bağlıdır ve dünyanın en çok kullanılan dillerinden biridir.

Tahmini 120 milyon insanın konuştuğu Almanca, 38 ülkede özellikle Almanya, Avusturya ve İsviçre'de konuşulmaktadır. Türkiye'de yaklaşık 25.000 kadar Alman ikâmet etmekte olup. Bu sınıf eski deyimiyle "Bosporus-Deutsche" (Boğaziçi Almanları) ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan Alman vatandaşlarından oluşmaktadır.

Arama motorlarından ulaşılan kelimeler: almanca çeviri fiyatı, almanca tercüme fiyatları, almanca tercüme Türkçe almanca çeviri, Türkçe almanca tercüme , almanca çeviri

 

Tercüme Bürosu | Hakkımızda | Çeviri Dilleri | iletişim | ©2003 Prestij Çeviri I